Vyhledat
  • Barbora Sýkorová

Dámy, udělejte si čas pro sebe!Věřím, že sebepéče je velmi důležitá. Ne nadarmo se říká: „Spokojená žena, spokojená rodina.“ Když jsme spokojené my, vysíláme pozitivní energii i všude kolem sebe. Proto jsem v mé právě probíhající soutěži (1.-14. dubna 2021) připravila jako jednu z výherních cen „Dopřej si čas pro sebe“, fotografický zážitek pro jednu z vás. Tento balíček vám pomůže nabrat novou energii. Budete se cítit skvěle. V ceně je nápoj, malé občerstvení, líčení, základní úprava vlasů a focení v ateliéru a venku. Neváhejte a zapojte se do soutěže!


Žijeme ve zvláštní době. Nevím, v jakém stádiu jste vy, ale já jsem se se změnou životního stylu ještě nesmířila. Chybí mi tolik aktivit a lidí, které mám ráda. Někdy mám chvilky, kdy přemýšlím, co se to děje a snažím se pochopit, v jaké době jsem se objevila. Občas se mi mění nálady jako na houpačce. Teď mám lepší náladu i díky lepšímu počasí, jaro dělá divy. Co mi ale značně pomáhá, je pravidelná péče o sebe. Věřím, že je důležitá pro každou z nás a je to základní bod, který nás může postavit na nohy.


Sebepéče může mít několik podob, pro každého může znamenat něco jiného.


Dle mého je to komplex aktivit, nikoli jedna. Díky pravidelné sebepéči se můžeme cítit lépe a nabrat novou energii a nápady. A tím, že se cítíme lépe, se více usmíváme na okolí. Věříme si. Lépe komunikujeme a vykonáváme naši práci. Naše vnitřní rozpoložení ovlivňuje naše vztahy a naše fyzické zdraví.

Já osobně se ráda zaměřuji na pravidelnou týdenní sebepéči a také na občasnou, což může být jednou měsíčně, párkrát ročně či jednou za rok. Když se necítíme nejlépe, je snadné najít si výmluvy. Je lehké říct, že toho máme hodně, že jsme unavené, zmatené, musíme se starat o rodinu či o domácnost nebo že se nemáme rády, či na sebepéči vůbec nemyslet. Někdo byl zvyklý využívat služby kosmetiček a kadeřnic, ale nestihl se (či nechtěl) se přizpůsobit nynější situaci, nerad se o sebe stará sám, a tak snadněji upadá do pocitu nespokojenosti.


Já sebepéči zbožňuju. Není nad to udělat si pravidelně čas na úpravu nehtů, na masku na vlasy a na obličej, naložit se do vany plné pěny, namasírovat si obličej a chodidla, uvařit si dobrý čaj nebo kafe, zacvičit si jógu nebo si jít zaběhat či se projít do lesa a dát si něco dobrého k jídlu.

Vnější sebepéče je takovým zahájením sebepéče vnitřní (některé se prolínají a mají na sebe vliv). Když už se po takovém „rituálu“ cítím jako člověk (a ne jako stvoření s tepláky a drdolem na hlavě, jak si teď často přijdu), je čas na další kroky! Uklidit své okolí (které na naši psychiku má velký vliv), zbavit se věcí, které nemáme rády, být v kontaktu s lidmi, kteří nám dávají energii, dělat si čas na aktivity (třeba nové, které se teď dají praktikovat), vyhledávat přírodu a vnitřní klid, uklidnit si okolní vztahy a zbavit se napětí, vyřadit z šatníku věci, ve kterých se necítíme dobře či se jen pořádně vyspat…


Jednou za čas, pokud je to možné, vyhledávám různé akce a workshopy zaměřené na motivaci, sebelásku a vzdělání, takové, na kterých člověk může poznat lidi, kteří mají stejný pohled na svět či vám pomohou získat novou energii a přijít na nové myšlenky. V této době mohou takovou funkci zastupovat online workshopy nebo inspirativní dokumentární filmy. Je normální, že se člověk někdy necítí se své kůži. Je důležité udržovat se psychicky a fyzicky ve formě pravidelnými aktivitami.


Také si ráda sepisuji věci, které chci nechat odejít, a věci, za které jsem vděčná.

Zasloužíme si cítit se krásně! Udělejme si čas na sebe a pro sebe. Naberme novou sílu a energii. Uvědomme si naši krásu a sílu. Pečujme o sebe jako o bohyně. Nechme se hýčkat. Nosme oblečení, ve kterém se cítíme skvěle a které vyzdvihne naše křivky a přednosti. Najděme si fyzickou aktivitu, která nás baví. Věnujme pozornost naší psychice. Ukažme si naši hodnotu a usmějme se na sebe i na svět!
Co děláte pro to, abyste se cítily lépe? Co byste doporučily ostatním ženám, aby se milovaly a cítily se skvěle?


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

 © 2020 Barbora Sýkorová