Milujte svůj domov. Milujte svůj život.

DSC_4134.jpg

Jestli jsem na něco citlivá, tak na prostor. Uvědomuji si, když v interiéru není něco v pořádku a ráda ho přeměňuji v harmonické prostředí. 

Prostor, ve kterém žijeme, nás ovlivňuje. Je jedním z faktorů, který má vliv na naši náladu i život. Proměna interiérů je jedním z důležitých aspektů, které bychom v životě měli zvážit, pokud chceme žít spokojeněji. 

Pomoc je poskytována na míru dle potřeb zákazníka.  Lze si sjednat i online konzultaci, při které vám poskytnu rady a tipy na to, jak váš prostor vylepšit. V úvahu připadá váš styl, budget i vaše časové možnosti.

Milujte svůj domov. Vytvořte si z každého domu příjemný praktický prostor. Upravte si ho tak, aby úklid byl jednoduchý. Mějte doma jen to, co máte rádi a co vám slouží. Naučte se správně organizovat věci. Užívejte si čas doma sami, s vaší rodinou i přáteli.

Keyboard and Mouse

Jak to funguje?

1. NAPÍŠETE MI E-MAIL S PŘEDMĚTEM: KONZULTACE DOMOV

Napište mi, s čím byste potřebovali pomoct. – Organizace věcí? Úprava vaší místnosti, aby byla funkční? Zútulnění? Změna stylu? Stěhujete se do nového? Nevíte, jak uspořádat věci ve skříni tak, aby byla funkční a uspořádaná i po měsících? Máte pocit, že vaše kuchyň není nikdy uklizená? Popište situaci, jaký máte budget a čeho chcete docílit. Napište, co v interiérech máte, a naopak nemáte rádi, abych věděla, jaké možnosti zvážit.

2. POŠLU VÁM E-MAIL S INFORMACEMI; POŽÁDÁM VÁS O FOTOGRAFIE A VIDEO PROSTORU a 3 FOTOGRAFIE INTERIÉRŮ Z INTERNETU, KTERÉ SE VÁM LÍBÍ, ABYCH MOHLA CO NEJLÉPE POROZUMĚT VAŠEMU STYLU.

3. ZAMYSLÍM SE NAD RŮZNÝMI MOŽNOSTMI, JAK PROSTOR VYLEPŠIT, NAVRHNU PLÁN MÍSTNOSTI TAK, ABY BYL HARMONICKÝ A ABYSTE SE S NĚM MOHLI CÍTIT PŘÍJEMNĚ. NAJDU POTENCIÁLNÍ NÁBYTEK NA ZÁKLADĚ VAŠICH FINANČNÍCH MOŽNOSTÍ A VAŠEHO STYLU.

4. SPOLEČNĚ NA SKYPU ZKONZULTUJEME NÁPADY A MOŽNOSTI, ABYSTE NAŠLI TO PRAVÉ ŘEŠENÍ. ZAMĚŘÍME SE NA VÁŠ PROSTOR DO DETAILŮ. RÁDA VÁM BUDU NÁPOMOCNÁ V PŘÍPADĚ POTŘEBY I BĚHEM VAŠÍ PROMĚNY.

Preferujete prezenční pomoc?

5. POKUD JSTE Z PRAHY A CHTĚLI BYSTE OSOBNÍ ASISTENCI PŘI REALIZACI PROMĚNY, PROBEREME MOŽNOSTI.

Potřebujete pomoct s organizováním věcí v domácnosti či s výběrem nových věcí a s nakupováním? V tom případě je možné domluvit si osobní schůzku a pomoc, a to i bez předchozího hovoru na Skypu. 

Projekty

Náš prostor nás ovlivňuje. Dlouho jsem přemýšlela, co spojuje všechny aktivity, které mě baví. Po několika letech uvažování jsem přišla na to, že je to „možnost někomu pomoci“. Ať je to při make-upu a focení, kdy mě baví ukazovat lidem, že jsou krásní, při psaní článků, kdy se snažím ukázat lidem mimo jiné i jak uvažovat jinak s vírou ve spokojenější život nebo při malování obrazů, kdy ráda lidem vykouzlím úsměv na tváři. Další činností, která mě již odmala bavila, je uklízení, organizování a interiérový design. Pokud znáte moji maminku či babičku, nic vás na tom nepřekvapí. Pak jistě pochopíte, že je to dědičné a proč je u mě v bytě pokaždé něco jinak. Věřím tomu, že prostředí, ve kterém žijeme, nás silně ovlivňuje. Ať už má někdo rád feng-shui, minimalismus, hygge či je naopak bordelář a nějaké filozofické otázky neřeší, na každého z nás má náš prostor vliv, možná větší, než si uvědomujeme. Proměna našeho prostředí k lepšímu nám umožňuje cítit se doma uvolněně. Odpočívat a dobře spát. Pokud pracujeme v příjemném prostředí, práce nás baví.

 

Naopak pokud trávíme hodně času v nepořádku, nemůžeme otevřít šuplíky, prach raději neutíráme, jelikož by tomu muselo předcházet sundání všech keramických postaviček z poliček a další úklid, návštěvy si k sobě raději nevodíme, za svůj byt se stydíme a pokud už si k sobě někoho pozveme, při vstupu do bytu vždy opakujeme větu: „Ale mám tady trochu bordel jo, tak se nelekni,“ nebo: „Můj byt není tak hezký jako ten tvůj.“ Pokud je toto váš případ, pak je možná ten pravý čas se nad tím zamyslet. Představte si, že přijdete domů a cítíte se krásně. Kamkoliv se rozhlédnete, vidíte věci, které máte rádi. Víte přesně kde co máte a rádi si k sobě zvete rodinu i přátele. Máte věcí tak akorát na to, abyste mohli rychle a lehce uklidit a nemusíte tak trávit hodiny jednou ročně probíráním věcí a ztrácet čas pořádným úklidem. Nezní to skvěle? A co pro to může člověk udělat? Mnohým ve zbavování se věcí brání to, že nechtějí věci vyhazovat. Je tu ale hned několik možností, co s věcmi můžete udělat. Ať už máte kamarády, kteří je využijí lépe a budou z nich mít radost nebo je darujete lidem, kteří si je dovolit nemohou. Dalším problémem může být to, že nemáte dostatek peněz. To ale také není správná výmluva, jelikož mnoho věcí se dnes dá sehnat zadarmo, za minimální cenu či si je můžeme vyrobit sami. A pokud nejste kreativní a design není vaše silná stránka? Zkuste zapátrat, jestli kolem sebe nemáte někoho, kdo by vám s nadšením pomohl.

 

Moje kamarádka za mnou přišla s tím, že už dva roky bydlí ve svém bytě a necítí se tam dobře. Od jejího nastěhování se v bytě nic nezměnilo. Chtěla změnit jídelnu a obývací pokoj. Udělala jsem plány místnosti a přednesla jí svůj nápad, který se jí líbil. A tak jsme se pustily do práce. Přestavěly nábytek, koupily pár nových kousků, protřídily věci a pro všechny jsme našly místo, uzpůsobily jsme prostor tak, aby vyhovoval věcem, které má. Vytvořily jsme zcela nový dojem prostředí. Proměna nebyla jen vizuální, ale také psychická. Ten pocit, který člověk cítí, je k nezaplacení. Když se těšíte domů a rádi si k sobě zvete přátele. Rozhlížíte se kolem a vnímáte, že je vám dobře, svůj byt máte rádi. Před dvěma týdny mi stejná kamarádka napsala, že jí přeměna obýváku přijde tak velká, že má nutkání předělat i ložnici. V tu chvíli jsem znovu začala plánovat. Vymalovaly jsme dvě stěny modře a koupily nábytek, žluté závěsy, obří obraz i dekorace (viz. foto před-po). Bylo úžasný vidět, jak se dá prostor změnit a co to s vámi vnitřně udělá. Byla jsem vděčná za to, že mi kamarádka věřila natolik, že mi svěřila svůj vlastní byt. A já jsem zase spokojená, že jsem štěstím rozplakala dalšího člověka a dokonce i sebe. Design není pouze vzhled, je to vnitřní pocit. Prostředí, ve kterém žijeme, nás ovlivňuje. Milujte svůj prostor. Ciťte se dobře.

jana_byt_PŘED_Po.jpg

„Spolupráce s Bárou a celá přeměna interiéru byla velký zážitek. Na začátku jsem naposílala fotky původního interiéru. Na osobní schůzku již Bára přišla s návrhem nového uspořádání. Společně jsme vše probraly a doladily. Dostala jsem doporučení, který nábytek a dekorace by bylo vhodné přesunout, které úplně odstranit a které naopak dokoupit. Také jsem obdržela celý nákupní seznam s předem vybranými věcmi. Společně jsme potom celý prostor přeorganizovaly a proměnily.
Interiér bytu, a hlavně můj pocit v něm, se radikálně proměnil. Prostor je harmonický, uspořádaný a krásný. Je radost v něm pobývat.
Moc si vážím toho, že jsem mohla s Bárou na této přeměně spolupracovat. Bára má úžasný cit pro prostor a také má vždy v zásobě dobrý kreativní nápad i s návrhem na jeho praktické provedení.
Pokud máte pocit, že by váš interiér zasloužil zharmonizovat a zkrášlit, doporučuji Báru všemi deseti." E. 

87838673_138477657444314_454964880642932
87953868_595416291188923_162491211235249

Cíl: příjemný obývací pokoj

Při této proměně jsme se s klientkou snažily zachovat nábytek, který již měla. Jediné, co jsme pořídily, byl stolek. Namalovala jsem jí obrazy dle jejího přání. Nábytek jsme v místnosti uspořádaly tak, aby byla radost prostor používat a prostor působil klidně.

91497299_708040503274426_568729923269269
91310835_510322239638717_809643527766225

Ještě jednou moc děkuji za spolupráci, bylo to prostě skvělé, byt a já jsme rozkvetli!" J.

Cíl: osobitější, praktičtější a útulnější ložnice za co nejnižší cenu

IMG_5979.JPG
DSC_4528.jpg